Plovyklos surinkimas žingsnis po žingsnio

Vietos suradimas

Žemės sklypas savitarnos automobilių plovyklos statybai privalo atitikti du pagrindinius kriterijus: būti patrauklioje vietoje ir turėti pakankamai erdvės įrenginių sumontavimui.

Patraukli vieta

Kad žemės sklypas atrodytų patrauklus statyti bekontaktę automobilių plovyklą, jis turi atitikti kaip galima daugiau iš toliau išvardytų kriterijų:

  • Būti netoli nuo didelių žmonių susibūrimų vietų, pavyzdžiui, miesto centro, gyvenamųjų namų, daugiabučių rajonų, miestuose, kur gyvena daugiau nei 5 000 gyventojų;

  • Būti greta pagrindinių gatvių ir kelių, prie sankryžų, žiedų, patrauklumą sustiprinančių objektų, pavyzdžiui, degalinių, prekybos centrų, parduotuvių, autoservisų ar pan.;

  • Gerai matytis;

  • Būti lengvai pasiekiamas, sudaryti galimybę pasukti į kairę ir į dešinę;

  • Būti pakankamai didelis, kad plovykloje pakaktų vietos patogiai prasilenkti.

Pakankama erdvė

Lentelėje apačioje nurodyti mažiausi savitarnos plovykloms reikalingi plotai, kurie priklauso nuo vietų ir vakuuminių siurblių skaičiaus.

Plovyklos tipas

Objekto plotas

Sklypo plotas, įskaitant pravažiavimus

Dvivietė

60 m2

270 m2

Trivietė

90 m2

360 m2

Keturvietė

120 m2

450 m2

Keturvietė konteinerinė

150 m2

540 m2

Penkiavietė

150 m2

540 m2

Penkiavietė konteinerinė

180 m2

630 m2

Šešiavietė

180 m2

630 m2

Šešiavietė konteinerinė

210 m2

720 m2

Aštuonvietė

240 m2

810 m2

Be to, yra galimybė pastatyti vakuuminį siurblį. Mūsų manymu, automobilio salonui išvalyti reikalinga erdvė yra 20 m2. Taigi, kiekvienoje vietoje Jums reikės 20 m2 ploto įskaitant sustojimo vietą šalia siurblio.


Pirkimo ar nuomos sutarties pasirašymas

Bekontaktės automobilių plovyklos tipo investiciją galima realizuoti nuosavoje, pirktoje arba išsinuomotoje žemėje. Vis dėlto, pasirašant sutartį svarbu neužmiršti, kad plovyklos statybos turės būti suderintos su atitinkama valdžios institucija ar miesto žemėtvarkos vadovybe. Taigi, su žemės savininku patartina sudaryti sąlyginę pirkimo ar nuomos sutartį, kuri įsigaliotų tik gavus žemėtvarkininkų leidimą arba įsitikinus, kad detalusis vietovės planas nesukliudys Jums realizuoti šią investiciją.

Nuomos terminas

Kad galėtumėte saugiai dirbti ir pelnytis iš augančio objekto populiarumo, nuomos sutartį geriausia sudaryti kuo ilgesniam laikotarpiui. Paprastai tokia sutartis sudaroma 5–20 metų laikotarpiui.

Kas rūpinasi formalumais?

Yra dvi galimybės. Galite pasisamdyti architektą, kuris viską suderins, arba galite formalumus tvarkyti patys, o architektas pasirūpins tik pritaikymu. Šiose rekomendacijose mes toliau informuosime, ką galite padaryti patys, o kam prireiks architekto pagalbos. Jei nuspręsite pasirašyti sutartį su architektu, sudarykite grafiką, kad apsisaugotumėte nuo nenumatytų laiko sąnaudų.

Ar galima plovyklą sumontuoti žemės sklype?

Detalusis ar bendrasis planas. Kaip jau minėta, norint investuoti į savitarnos plovyklos veiklą tam tikroje vietoje, reikia tai suderinti su atitinkamais valdžios pareigūnais – miesto meru ar seniūnu. Jei sklypas įtrauktas į vietos bendrąjį planą, sprendimas dėl projektavimo leidimo išdavimo sąlygų priimamas to plano pagrindu. Tai pati palankiausia situacija ir sprendimas priimamas per santykinai trumpą laikotarpį. Jei sklypas į vietovės planą neįtrauktas, situacija smarkiai komplikuojasi, kadangi reikia pateikti prašymą dėl statybos sąlygų.

Statybų leidimas

Jei Jums pateiktame statybų ar plėtros plane numatytos tokio tipo investicijos, architektas gali ruošti dokumentus statybų leidimui gauti. Be kita ko, būtina parengti vandens, elektros, dujų ar kuro jungčių projektus, žemės panaudos planą. Priklausomai nuo savivaldybės reikalavimų, gali reikėti atitikti poveikio aplinkai ataskaitą. Taip pat reikia pasirašyti medžiagų tiekimo sąlygas su tiekėjais. Pateikus prašymą statybų leidimui gauti, institucija privalo jį išnagrinėti per vieną mėnesį. Jei reikės papildyti prašymą, nagrinėjimo terminas gali pailgėti iki dviejų mėnesių. Išnagrinėjus prašymą, leidimas turi būti išduotas per dvi savaites. Pasibaigus šiam laikotarpiui, galima pradėti statyti plovyklą.Plovyklos statybos

Parengiamieji darbai savitarnosi automobilių plovyklai statyti trunka maždaug 1
2 mėnesius ir apima betono pagrindo, traukos, dujų ir vandens sistemų įrengimą. Paruošus pagrindą, montuojam stoginė ir įranga. Priklausomai nuo plovyklos tipo ir postų skaičiaus, šie darbai trunka nuo dviejų dienų iki savaitės.

Plovyklos priėmimas

Užbaigus statybas, būtina pranešti apie objekto priėmimą. Statybų leidime turi būti nurodyta, kokioms institucijoms reikia pranešti apie priėmimą. Tik užbaigus visus formalumus ir gerai patikrinus, galima atidaryti plovyklą.newsletter BKF nasz kanał YouTube nasz profil na Google+